5
تشکر

ویژگی های جدید در وردپرس 3.6

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

یک اپلیکیشن خوب باید به طور مداوم و خیلی زود خود را تکنولوژی های جدید وفق دهد در غیر اینصورت از رده خارج میشود. وردپرس با محبوبیت و جامعه قوی که اطراف خود دارد هر روز مفید تر از قبل میشود, که معمولا هر سه یا چهار ماه نسخه جدید ارائه می شود.

به طور کلی ایده های جدید در مکان های مختلف مانند فروم ها, قسمت پشتیبانی سایت وردپرس, پلاگین های محبوب و غیره جمع آوری میشوند, سپس با بحث کردن بر روی این ایده ها, ویژگی های نسخه جدید انتخاب میشود.

حالا تیم توسعه وردپرس با تلاش خودشان در حال ارائه WordPress 3.6 هستند. این نسخه ویژگی های خیلی خوبی مانند فرمت پست, تم جدید و غیره خواهد داشت. در این مطلب به تعدادی از ویژگی های نسخه جدید وردپرس که البته تا این تاریخ هنوز منتشر نشده است میپردازیم.

متاسفانه سایت پشتیبانی فارسی وردپرس در یک بازه زمانی نسخه WordPress alpha-3.6 بر روی صفحه اصلی خودش گذاشته بود که منجر به دانلود از طرف بسیاری از کاربران شد. در حالی که هنوز نسخه نهایی آن منتشر نشده است.

فرمت پست (Post Format)

ویژگی انتخاب فرمت پست در نسخه WordPress 3.5 هم وجود داشت. که مانند عکس زیر بود.

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

 

اما این ویژگی به طور کامل توسعه نیافته بود و ناقص بود. اما در نسخه 3.6 در بالای عنوان پست ابتدا نوع فرمت پست را انتخاب میکنید سپس بر اساس انتخاب شما نوع ادیتور پست تغییر میکند. در دو عکس زیر ابتدا نوع فرمت پست عکس و سپس لینک مشخص شده است که تفاوت را میبینید.

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

بهبود ذخیره خودکار

وردپرس در نسخه جدید خود زمان ذخیره خودکار را به هر 15 ثانیه تغییر داده است که موجب میشود اطلاعات کاربران در طول ویرایش پست به خوبی حفظ شود.

همچنین اگر شما در حال ویرایش یک پست باشید اما چند دقیقه از این کار دست بکشید و دوباره بخواهید به اینکار ادامه بدهید وردپرس جلسه (Session) شما را به پایان میبرد و دوباره باید لاگین کنید.

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

پست قفل شده

یکی از ویژگی های خیلی خوب وردپرس پشتیانی خیلی خوب از چند نویسنده است. در نسخه جدید اگر کاربری در حال ویرایش یک پست باشد نویسندگان دیگر نمیتوانند آن پست را ویرایش کنند و با پیغام مناسب روبرو میشوند.

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

 

تم جدید

تم جدید وردپرس با استفاده از تمام ویژگی های جدید وردپرس با نام twentythirteen ارائه شده است. این تم جدید ریسپانسیو است و در تمام دستگاه ها به خوبی نمایش داده میشود.

Wordpress 3.6

WordPress 3.6

ورپرس جامعه ای پر چنب و جوش است که همیشه سعی میکند با تکنولوژی های جدید خود را وفق دهد. انتشار نسخه WordPress 3.6 یک جهش رو به جلو برای همگام سازی با تکنولوژی های جدید وب به حساب می آید دقیقا مانند نسخه jQuery 2.0

 

 • APKNEWS می‌گه:

  عالی بود . سپاس

 • rahaamirchermahini می‌گه:

  با سلام
  در مورد این پست یه سوال داشتم
  در ورد پرس چطور میشه این ویژگی رو فعال کرد که کاربر بعداز پست گذاشتن سیستم عامل ومرورگر خودش رو بتونه ببینه
  برای مثال این سایت رو معرف حضور میکنم که هم از نظر ریسپانسیو بسیار عالی عمل کرده دقیقا مثل سایت شما و در قسمت نظرات پایین صفحه میتونید سوالم رو متوجه بشین
  ادرس وب :
  http://www.mywindows.ir/archives/2259#comment-10833

  لطفا اگه راه حل این موضوع در وردپرس رو میدونید
  راهنمایی کنین

  با تشکر وارزوی توفیق
  شاد و سربلند باشید

  • محسن شفیعی می‌گه:

   این سایت و سایت های مشابه از پلاگین WP-UserAgent استفاده کردند.
   البته من اطلاعی ندارم که نسخه فارسی شده این پلاگین موجود هست یا خیر. اما اگر هم موجود نبود به راحتی درون کدهاش میشه نوشته های خروجی رو تبدیل به فارسی کرد. چون احتمالا یک نوشته خروجی بیشتر نداره.


 • نظرات این مطلب بسته است.