8
تشکر

ویژگی های جدید در Firefox 22

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

نسخه جدید فایرفاکس شش هفته بعد از نسخه 21 آن دیروز منتشر شد. در این مطلب ویژگی های جدیدی که به نسخه فایرفاکس 22 اضافه شده است را میبینیم.

پشتیبانی از WebRTC

تا قبل از نسخه 22، فایرفاکس فقط در نسخه شبانه خود از WebRTC پشتیبانی میکرد، اما با ورود نسخه 22 پشتیبانی از WebRTC هم کامل شده است.

WebRTC به شما اجازه, تماس های ویدیویی, صوتی و انتقال فایل بین سیستم ها بدون استفاده از هیچ پلاگینی را میدهد. به هر حال APIهای این ویژگی هنوز جدید هستند و استفاده از آنها باید با کمی احتیاط صورت گیرد.

CSS3 Flexible Box

Flexbox ویژگی جدیدی در CSS3 است که به شما در لایوت بندی (Layout) سایت در انواع سایزها کمک میکند. FlexBox بیشتر از آن است که اینجا قابل توضیح باشد. اما در آینده مقالاتی در آپارنت در این مورد قرار میگیرد.

FlexBox در مرورگهای فایرفاکس، IE11 و Opera بدون پیشوند پشتیبانی میشوند (به نظر میرسد Opera با مهاجرت خود به Blink در آینده به پیشوند -webkit- احتیاج پیدا میکند). مرورگهای Chrome و Safari به پیشوند -webkit- و IE10 به پیشوند -ms- احتیاج دارند.

در ادامه همراه ما باشید…

Developer Tools

همانطور که قبلا در آپارنت به این مطلب اشاره شد موزیلا در حال توسعه قابلیت های Developer Tools خود است تا به نوعی کاربران از FireBug دست بکشند.

در فایرفاکس 22 بخش Developer Tools این مرورگر دارای بروزرسانی هایی است.

Audio and Video Playback Speed

شما در ورژن جدید فایرفاکس میتوانید با راست کلیک بر روی ویدئوها و صداهایی که با HTML5 به صفحه متصل شده اند، سرعت پخششان را کم، عادی و زیاد کنید. به این ترتیب میتوانید ویدئوهای کسل کننده را با سرعت بیشتری ببینید.

این مرورگر بروز رسانی های جزئی دیگری هم است.

 

  • حسین می‌گه:

    دستت درد نکنه خیلی آقایی سایتت هم در ضمینه وب واقعا محشره انشاءالله موفق باشی.

  • حسین می‌گه:

    سلام اگه امکانش رو داره کدی میخواستم که بتونم سطر های یک جدول رو یکی در میون خاکستری و سفید کنم. متشکرم یا علی


  • نظرات این مطلب بسته است.