17
تشکر

منابع تازه برای طراحان و توسعه‌دهندگان – آبان 92

Ghost Lab

Ghost Lab

همانطور که احتمالاً حدس زده‌اید سری مطالب جدیدی با عنوان منابع تازه برای طراحان و توسعه‌دهنده ها در آپارنت از این به بعد به صورت ماهانه منتشر می‌شود تا با منابع جدیدی که در دنیای وب توسعه و ایجاد می‌شوند آشنا شویم.

از دوستانی که میخواهند منابع پارسی زبانی را که میشناسند یا خودشان کتابخانه یا اپیلیکیشنی دارند با کاربران دیگر آپارنت به اشتراک بگذارند، میتوانند منابع خود را به ایمیل contact@aparnet.ir  بفرستند.

در ادامه همراه ما باشید…

PSD Validator

بسیاری از طراحان هستند که وقتی فایل نهایی لایه باز آن‌ها را میبینید، هیچ نظم و گروه بندی خاصی در آن‌ها نخواهید دید. برای مثال همین نظم و گروه بندی لایه ها در فتوشاپ، استفاده از آن‌ها را بسیار آسان‌تر میکند. تنها نظم و گروه بندی مهم نیست بلکه موارد دیگری هم وجود دارد که لیست آن‌ها را در Photoshop Etiquette میتوانید ببینید. حالا بوسیله PSD Validator میتوانید PSDهای خود را معتبر کنید.

PSD Validator

PSD Validator

Pixel Pumper

PixelPumper یک اپلیکیشن برای سیستم عامل های مک است که برای نوشتن و انتشار مطالب درون وردپرس است. در این اپلیکیشن شما لازم نیست حتماً آن لاین باشید. همچنین میتوانید تصاویر را به راحتی درون مطالب قرار دهید

Pixel Pumper

Pixel Pumper

Daturi

اگر با روش نمایش تصاویر درون CSS با ساختار Base64 آشنا باشید و از آن استفاده میکنید این سایت حتماً برای شما مناسب است. توسط ساختار Base64 شما میتوانید به جای قرار دادن آدرس تصویر در CSS، کد تبدیل شده آن را قرار دهید. اینکار برای تصاویر کوچک مناسب است. سایت Daturi تصاویر را از شما میگیرد و ساختار Base64 آن را به شما میدهد.

Daturi

Daturi

KeyPress

شاید سایت‌هایی را دیده باشید که با زدن یک کلید در کیبورد عمل خاصی در وبسایت انجام می‌شود، مانند سایت فیسبوک که برای مثال با زدن کلید L می‌توانیدمطلبی را لایک کنید. توسط کتابخانه KeyPress اینکار را به سادگی برای سایت خود پیاده‌سازی کنید.

Key Press

Key Press

GhostLab

این بار هم یک اپلیکیشن برای سیستم عامل مک که به شما اجازه میدهد سایت‌های خود را درون مرورگرها و دستگاه‌های مختلف تست کنید، مانند نرم‌افزار IE Tester درون ویندوز اما خیلی بهتر از آن.

Ghost Lab

Ghost Lab

RulersGuide

RulersGuide یک کتابخانه بر اساس جاوا اسکریپت است که به کاربر اجازه می‌دهد خط هایی مانند نرم‌افزار فتوشاپ درون سایتتان ایجاد کند، و همچنین آن‌ها را ذخیره و بازیابی کند.

Ruler Guides

Ruler Guides

BlendMe

اگر با آیکون ها در فتوشاپ خیلی سروکار دارید پلاگین BlendMe تعداد خیلی زیادی از آیکون های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Blend Me

Blend Me

GenerateWP

توسط GenerateWP می‌توانید APIهای مختلفی برای برای سیستم وردپرس بسازید. در حال حاضر APIهای مختلفی مانند Post Status, Post Type, Taxonomy و … آماده استفاده می‌باشد.

Generate WP

Generate WP

این مطلب از سری مطالب، معرفی منابع وب 92 است
  • رضا می‌گه:

    سلام یه سوال داشتم
    چرا inline-tabel در تمام مرور گر ها درسته به غیر از سافاری.
    ممنون


  • نظرات این مطلب بسته است.