9
تشکر

بهترین پلاگین های کروم برای توسعه دهندگان وب

Google Chrome

Google Chrome

مشخص است که گوگل کروم به عنوان بهترین، برای مرورگر توسعه دهندگان وب است. بخش Developer Tools این مرورگر است که آن را انتخاب بسیار خوبی برای توسعه دهندگان وب کرده است. اما اگر شما احساس میکنید هنوز چیزی کم است، میتوانیم این شکاف را با پلاگین های این مرورگر پر کنیم.

در این مطلب چند پلاگین این مرورگر را بررسی میکنیم.

Web Developer

این پلاگین در ابتدا برای مرورگر فایرفاکس عرضه شده بود، اما بعد از عرضه گوگل کروم، برای این مرورگر هم توسعه داده شد. این پلاگین امکانات مختلفی را مانند دستکاری کوکی ها، استایل ها، فرم‌ها، نمای سایت در دستگاه‌های مختلف و … را در اختیار شما قرار میدهد. این پلاگین میتواند دستیار خوبی در کنار DevTools باشد.

Web Developer Plugin

Web Developer Plugin

Build With

این پلاگین برای افراد کنجکاو بسیار خوب است. اگر میخواهید بفهمید یک سایت با استفاده از چه فریم ورکی یا چه نوع سروری یا اطلاعاتی از این قبیل ایجاد شده است، Build With جوابگوی شما است. با کلیک روی این افزونه، اطلاعاتی در مورد سایت مورد نظر را نمایش میدهد.

Build With Plugin

Build With Plugin

JSON View

توسط این پلاگین میتوانید فایل‌های JSON را با فرمت خود JSON مشاهده کنید. این نحوه مشاهده به شما در دیباگ کردن برنامه بسیار کمک میکند. این افزونه خطاهای موجود در خود فایل JSON را نیز به شما نشان میدهد.

JSON View Plugin

JSON View Plugin

Page Speed

این پلاگین توسط خود گوگل توسعه داده شده است. با نصب این پلاگین یک تب جدید به DevTools مروگر اضافه میشود، که با کلیک کردن بر روی دکمه ANALYZE، سایت مورد نظر را بررسی میکند و روش‌هایی را برای افزایش سرعت بارگذاری وبسایت مخصوص همان سایت را ارائه میدهد.

Page Speed Plugin

Page Speed Plugin

Chroma

این پلاگین یکی از بهترین پلاگین ها در زمینه انتخاب رنگ ها است، که میتواند خروجی رنگ را با rgb, rgba و hex بدهد.

Chroma Plugin

Chroma Plugin

مطمئنا این تمام پلاگین های خوب نبود. با دنبال کردن این صفحه در Chrome Web Store میتوانید از پلاگین های روز در زمینه Developer Tools باخبر شوید. اما اگر شما هم پلاگین خاصی مد نظر دارید در قسمت نظرات بیان کنید.

 • حسین می‌گه:

  عالب بود

 • حسین می‌گه:

  جالب بود

 • محمدعلی می‌گه:

  فوق العاده بود

 • محمد جهانی می‌گه:

  Wappalyzer و Greasmonkey یا Tampermonkey و Stylish و Eye Dropper هم پیشنهاد میشه.

 • حسین کربلایی می‌گه:

  مثل همیشه عالی بود.
  چه جوری میشه یه جستجو با php و mysql ساخت به طوری که دارای تنظیمات بهتر برای جستجو باشه؟


 • نظرات این مطلب بسته است.