12
تشکر

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان – اسفند 92

wpJarvis

wpJarvis

باز هم روز دهم از یک ماه دیگر آمد، و ما با مطلب معرفی منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب در خدمت شما هستیم.

در ادامه مطلب همراه ما باشید.

Scut

اگر با پیش پردازنده Sass کار میکنید، این کتابخانه مناسب شما است. این کتابخانه لیستی از توابع و mixinها را در اختیار شما قرار میدهد، به این صورت کار با Sass راحتتر هم میشود، زیرا لازم نیست خودتان توابع مورد نیاز را بسازید.

Scut

Scut

Echo

حتما با کتابخانه هایی موسوم به lazy load آشنا هستید. توسط این کتابخانه میتوان تصاویر را تا زمانی که به محل آنها اسکرول نشده است لود نکرد، و زمانی که کاربر به آن تصویر رسید، تصویر همان زمان لود میشود. این روش برای سایت های سنگین واقعا مفید است. اما مزیت این کتابخانه نسبت به کتابخانه های دیگر این است که وابستگی به هیچ کتابخانه دیگر مانند jQuery ندارد. میتوانید دمو را از اینجا ببینید.

Echo

Echo

StickUp

بعضی سایت ها منویی دارند که زمانی که به پایین صفحه اسکرول میکنید، با توجه به بخش مورد نظر رنگ آیکون همان بخش در منو تغییر میکند، و یا میتوان با کلیک کردن روی گزینه های منو به بخش های مختلف سایت در همان صفحه رفت. حالا با استفاده از StickUp پیاده سازی این کار راحتتر میشود.

StickUp

StickUp

wpJarvis

جارویس! اگر با سری فیم های مرد آهنی (Iron man) آشنایی داشته باشید، پس حتما جارویس را هم میشناسید. جارویس یک دستیار صوتی برای سیستم وردپرس است و شما میتوانید با استفاده از فرمان های از پیش تعریف شده، کارهای خودتان را در وردپرس انجام دهید.

wpJarvis

wpJarvis

favico.js

با استفاده از این کتابخانه میتوانید تغییرات لحظه ای را در آیکون فاویکون (favicon) سایت انجام دهید. برای مثال زمانی که کاربر شما یک پیغام جدید دارد، میتوانید با استفاده از این کتابخانه تعداد پیغام های تازه رسیده را نمایش دهید، به این صورت حتی اگر کاربر در حال مشاهده سایت شما نباشد، با تغییر فاویکون آن متوجه آن میشود.

favico.js

favico.js

fit.js

توسط این کتابخانه میتوانید عناصر مختلف را داخل عناصر دیگری قرار دهید، که تنظیمات مختلفی نیز دارد.

fit.js

fit.js

Normalize

ٔNormalize قطعات کدی است که مقادیر از پیش تعریف شده مرورگرها در زبان CSS را نرمال میکند. نرمال کردن با صفر کردن متفاوت است و همین کار باعث شده است که این قطعات کد مورد استقبال قرار بگیرد. اگر مطلب آشنایی با Bower را خوانده باشید و از آن استفاده میکنید میتوانید با استفاده از دستور bower install normalize آن را در مسیر پروژه خود دانلود کنید.

Normalize

Normalize

Magnific

با استفاده از Magnific میتوانید پیغام های باز شو یا Modal را با انیمیشن ها و ظاهرهای مختلفی ایجاد و به کاربر نمایش دهید. برای استفاده از این کتابخانه باید ابتدا کتابخانه jQuery را به صفحه متصل کنید.

Magnific

Magnific

Myth

Myth نام یک پیش پردازنده جدید CSS است. یکی از مزایای مهم Myth نسبت به رقبا استفاده از Syntax تعیین شده در W3C است. به این صورت زمانی که این دستورات در خود زبان CSS قابل استفاده شوند شما در استفاده سریع از آنها هیچ مشکلی ندارید. این کتابخانه همچنین مشکل نوشتن پیشوندهای مختلف را نیز برطرف میکند. اما نقص اصلی آن نداشتن ویژگی function یا mixin است.

Myth

Myth

این مطلب از سری مطالب، معرفی منابع وب 92 است
 • Aref Taker می‌گه:

  سلام میشه یک پلاگین جی کوئری معرفی کنید که بشه باهاش منو های اسکرولی ساخت ، یعنی مثلا قسمت بالای سایت یک منو داشته باشیم و روی هر کدام از اون ها کلیک کنیم ما رو در همون بخش صفحه ببره.
  ممنون

 • رضا می‌گه:

  سلام محسن جان
  لطفا بگویید چه زمانی کوکی خوبه چه زمانی سشن و امنیت چطوره ؟

 • حسین می‌گه:

  سلام آقا محسن مثل همیشه عالی بود.
  یادمه تو آپارنت یه پلاگین چی کوئری معرفی کرده بود که جستجوی لحظه ای انجام میداد که خیلیل عالی بود میخواستم بدونم پلاگینی وجود نداره که وقتی کسی خواست داخل فیلد جستجو تا لمه ای رو وارد کنه کلماتی به اون پیشنهاد بشه مثل یه لیست پایین افتادنی. چنین پلاگینی وجود داره یا که نه.
  ممنون

 • رضا می‌گه:

  رای گیری تمام شد …..


 • نظرات این مطلب بسته است.