14
تشکر

روز اول کنفرانس Google I/O 2014

Google I/O

Google I/O

اگر سایت های فناوری  و تکنولوژی روز رو دنبال میکنید احتمالا در جریان برگزاری کنفرانس Google I/O قرار دارید. این کنفرانس که همه ساله توسط شرکت گوگل برگزار میشود نوعی کنفرانس است که توسعه دهندگان گوگل نتیجه زحمات یکساله خودشان در اختیارمشتریان و توسعه دهندگان دیگر قرار میدهند. مانند تولیدات گوگل، این کنفرانس نیز جنبه های مختلف زیادی دارد و ما در آپارنت فقط اخبار توسعه وب رو دنبال و بررسی میکنیم.

در ادامه مطلب همراه ما باشید…

فقط Polymer

در روز اول، دو همایش، با موضوع اصلی Web Development برگزار شد. البته فقط آنهایی که توسط Youtube گزارش شده اند. موضوع هر دوی این همایش ها Polymer و Web Component است.

اگر خواننده همیشگی آپارنت باشید با Web Component در این مطلب آشنا شده اید. وب کامپوننت مجموعه ای از APIها در HTML5 هستند که قابلیت ایجاد و استفاده از ماژول های تحت وب را به توسعه دهندگان میدهند. مثل اینکه گوگل و مخصوصا Eric Bidelman برای Web Component فکرهای زیادی درسر دارند.

 Eric Bidelman


Eric Bidelman

Polymer کتابخانه ای است که توسط گوگل در یکسال اخیر توسعه داده شده است و با استفاده از آن میتوانید خیلی راحتتر از Web Component استفاده کنید بدون اینکه نیازی به دانستن تمام APIهای آن در HTML5 داشته باشید.

 Polymer


Polymer

در همایش اول با موضوع Polymer and Web Components change everything you know about Web development توسط Eric Bidelman در مورد اینکه وب کامپوننت چیست و  APIهای Web Component و مقایسه آن با Polymer صحبت شد که میتوانید در اینجا آن را مشاهده کنید.

همایش دوم با موضوع Polymer and the Web Components revolution توسط Matthew McNulty بیشتر به جنبه های عملی Polymer پرداخت و یک اپلیکیشن که با استفاده از Polymer ساخته شده بود را تست کرد. این همایش را نیز در اینجا میتوانید مشاهده کنید.

Matthew McNulty

Matthew McNulty

بزودی باید شاهد کامپوننت های زیادی باشیم که توسط Polymer ایجاد شده اند.

اگر در روز دوم این همایش نیز اخبار مهمی اتفاق افتاد، به اطلاع شما میرسانیم.

لینک های مفید

Polymer Project

Google Web Components

Google I/O 2014

Topeka (اپلیکیشن ایجاد شده توسط Polymer)


نظرات این مطلب بسته است.