4
تشکر

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان – آبان 93

Hint.css

Hint.css

برای آشنایی با 10 سایت و کتابخانه جدید در ادامه مطلب همراه ما باشید…

PictureFill

Picturefill

Picturefill

خصوصیت جدیدی به نام srcset برای تگ img در HTML5 ایجاد شده است که به جای src استفاده میشود. البته خصوصیت src همچنان وجود دارد و srcset برای لود کردن تصاویر ریسپانسیو و مناسب با نمایشگر کاربر کاربرد دارد. اما این خصوصیت فعلا در بیشتر مرورگرها پشتیبانی نمی شود. اما توسط کتابخانه جاوا اسکریپت PictureFill میتوانید با خیال راحت از این خصوصیت استفاده کنید.

PDF.js

PDF.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که توسط شرکت موزیلا توسعه داده میشود. توسط این کتابخانه میتوانید به راحتی فایلهای با فرمت pdf را درون مرورگر مشاهده کنید. البته در حال حاظر بیشتر مرورگرها خودشان قابلیت نمایش PDF را دارند.

 Resemble.js

Resemble js

Resemble js

Resemble.js کتابخانه ایی است با زبان جاوا اسکریپت که میتواند بر روی تصاویر آنالیزهای متفاوتی انجام دهد و نتیجه را به صورت تصویری ارائه دهد.

ucss

ucss میتواند برای سایت های بزرگ بسیار مناسب باشد. توسط این ماژول که برای Node js نوشته شده است میتوانید اطلاعاتی از کدهای CSS سایتتان بدست بیاورید. برای مثال میتوانید CSSهایی که اصلا مورد استفاده قرار نگرفتند را حذف کنید یا از اینکه یک CSS چه تعداد مورد استفاده قرار گرفته است اطلاع حاصل کنید.

Nicescroll

NiceScroll

NiceScroll

اگر به دنبال کتابخانه ای برای تغییر ظاهر اسکرول بار هستید، Nicescroll میتواند انتخاب خوبی باشد. ویژگی مثبت Nicescroll این است که خود کتابخانه تغییرات مورد نظر را در ساختار HTML ایجاد میکند و نیازی به تغییر دستی آنها نیست.

Hint.css

Hint.css

Hint.css

توسط این کتابخانه CSS میتوانید تولتیپ های زیبایی برای سایت خودتان درست کنید، آنهم بدون استفاده از جاوا اسکریپت.

Headroom.js

Headroom js

Headroom js

حتما بعضی از برنامه های گوشی های هوشمند را دیده اید، که زمانی که به پایین اسکرول میکنید، هدر ناپدید میشود و زمانی که به بالا اسکرول میکنید هدر ظاهر میشود. توسط Headroom.js میتوانید اینکار را برای وبسایت های خودتان نیز بسازید.

 CamanJS

CamanJS یک کتابخانه برای کار با canvas و تصاویر است که هم در سمت کلاینت و هم در سمت سرور کار میکند. از جمله مزایای این کتابخانه APIهای بسیار ساده و قابل فهم آن است.

Laravel-Blade

اگر با فریم ورک لاراول آشنا باشید با Template Engine آن یعنی Blade نیز آشنا هستید. Blade را میتوان یکی از قدرتمندترین Template Engineهای PHP معرفی کرد. اما اگر میخواهید از Blade در بیرون از لاراول استفاده کنید میتوانید از کتابخانه Laravel-Blade استفاده کنید که کار راه اندازی آن را برای شما ساده کرده است.

Simple Sharing ‌Buttons

Simple Sharing Buttons Generator

Simple Sharing Buttons Generator

اگر به دنبال راهی بسیار ساده برای ایجاد لینک های مربوط به شبکه های احتماعی برای وبسایت خودتان هستید میتوانید از سایت http://simplesharingbuttons.com استفاده کنید.

این مطلب از سری مطالب، معرفی منابع وب 93 است
  • سلام به این سایتم سربزنید خوبه boplo.ir

  • sarvi می‌گه:

    mamnun mesle hamishr aali … khaste nabashid vaghan

  • محمد اسفندیاری می‌گه:

    ممنون داداش
    موفق باشی


  • نظرات این مطلب بسته است.