9
تشکر

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان – دی 93

PhotoSwipe

PhotoSwipe

باز هم منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب. جامعه پویای وب باعث میشود که ما هر ماه منابع جدیدی برای معرفی داشته باشیم.

در ادامه مطلب همراه ما باشید…

Sweet Alert

SweetAlert

SweetAlert

در میان کتابخانه‌های زیادی که برای Modalها وجود دارد، این کتابخانه دارای زیبایی خاصی است، همچنین استفاده از آن بسیار ساده است. فقط شاید طراحی آن کمی بزرگ به نظر برسد که در صورت نیاز خودتان باید آن را مناسب سایتتان کنید.

PhotoSwipe

PhotoSwipe

PhotoSwipe

شاید بتوان گفت بهترین کتابخانه ساخت Gallery به صورت pop-up، این کتابخانه است. یکی از ویژگی های بسیار جالبش، این است که به کتابخانه jQuery وابستگی ندارد، در واقع به هیچ کتابخانه دیگر هم وابستگی ندارد. همچنین برای کار با گوشی های هوشمند نیز بسیار مناسب است و دارای زوم تصاویر و مدیریت URL نیز می‌باشد.

Flakes

Flakes

Flakes

Flakes میتوان گفت که یک فریم ورک یا سایت یا تمپلیت آماده برای بخش ادمین است که دیگر شما نیازی به طراحی بخش ادمین ندارید. البته Flakes به صورت بسیار ساده و انتزاعی طراحی شده است تا شما بتوانید در هر پروژه ای که میخواهید استفاده کنید، بتوانید به راحتی استایل های جدیدی بسازید که با نسخه های پیشین متفاوت باشند.

CommonMark

CommonMark

CommonMark

Markdown یک استاندارد برای تبدیل متن ساده به HTML است. این روش که در سال 2004 توسط John Gruber اختراع شد خیلی مورد علاقه کاربران وب قرار گرفت. با استفاده از Markdown دیگر نیازی به کتابخانه هایی مثل TinyMCE یا CKEditor نیست، بلکه خود کاربر ساختار متن خودش را درست میکند. برای مثال با گذاشتن علامت # در ابتدای خط و یک فاصله بعد از آن، متن آن خط، تبدیل به h1 خواهد شد.

از این روش در سایت هایی مثل Github و Stackoverflow استفاده میشود. CommonMark استاندارد Markdown است که Convertor آن برای زبان های C و JavaScript پیاده سازی شده است. همچنین مبدل CommonMark برای زبان PHP نیز وجود دارد.

jquery.smoothState.js

jQuery smoothState.js

jQuery smoothState.js

با استفاده از این کتابخانه میتوانید انیمیشن ها و افکت هاییی زیبایی را درون صفحه خود ایجاد کنید که بیشتر برای سایت های One page مناسب است.

Clappr

Clappr

Clappr

یک پخش کننده قابل توسعه مدیا برای وب، این شعار Clappr است، که فرمت های HLS, MP4, MP3 و RTMP را در طیف وسیعی از مرورگرها پشتیبانی میکند. همچنین این کتابخانه نیز میتواند پلاگین های متفاوتی را داشته باشد که چند پلاگین built-in نیز دارد.

 Textarea AutoSize

Textarea Autosize

Textarea Autosize

توسط این کتابخانه میتوانید ارتفاع عناصر textarea را به صورت پویا دربیاورید. به این صورت که ابتدا به صورت یک input معمولی مشاهده میشود اما با رفتن به خط بعد، ارتفاع آن نیز افزایش پیدا میکند.

Sly

Sly

Sly

اگر به دنبال یک کتابخانه جامع برای ساخت انواع لیست های عمودی یا افقی میگردید میتوانید از Sly استفاده کنید. یکی از بدی های این کتابخانه نبودن ساختار مناسب در Document آن است که ممکن است استفاده از آن را کمی سخت کند.

bigSlide

bigSlide

bigSlide

bigSlide یک کتابخانه بسیار ساده برای ایجاد منوی ریسپانسیو است که میتواند کار شما را سرعت ببخشد.

این مطلب از سری مطالب، معرفی منابع وب 93 است
 • عالی بود
  تشکر

 • قاصد می‌گه:

  سلام
  واقعا گذاشتن منابع برای طراحی وب شیوه ای فوق العاده و جدید و زیبا است که قطعا طرفدار زیاد داره
  واقعا ممنون

 • مورد CommonMark برای من خیلی مفیده

 • فرشاد می‌گه:

  این پلاگین پخش فیلم خیلی عالی و کاربردی بود
  چند وقتی بود دنبال همچین پلاگینی بودم
  تشکر

 • عسکری می‌گه:

  بسیار عالی مثل همیشه
  این سری نسبت به سری های قبل خیلی بهتر بود.

 • آروین می‌گه:

  سلام.
  بسیار عالی مثل همیشه.

 • mohsen می‌گه:

  آقا خیل عالیه ممنون بابت پستاتون

 • علی می‌گه:

  مثل همیشه عالی و کاربردی!


 • نظرات این مطلب بسته است.