18
تشکر

10 نکته که قبل از طراحی وب باید بدانید

CSS3

CSS3

دنیای طراحی وب یکی از زیباترین کارهایی است که شما میتوانید وارد آن شوید. به همراه گزینه های زیاد و جامعه ای بزرگ. مسیر شما به عنوان یک طراح وب ممکن است ناشناخته و کاملا باز باشد.

برای یک طراح خوب شدن در ادامه ده نکته مهم را مرور میکنیم. بهتر است این ده نکته را قبل از طراحی وب بدانید که میتواند نقطه شروع خوبی برای شما باشد.

1-      این یک سفر است

شما هیچ وقت نمیتوانید همه چیز را در مورد طراحی وب یاد بگیرید و همه چیز را به بهترین صورت طراحی کنید. هر طراح خوبی در این سفر سعی میکند بهترین ایده را که مناسب است اجرا کند.

2-      هیچ جواب کاملی وجود ندارد

حتما دیده اید که برای هر کاری مانند CSSها یا CMSها و فریم ورک ها جواب های متفاوتی وجود دارد. هیچ وقت یک جواب وجود ندارد و میتوان از راه های مختلف به جواب رسید. جواب درست جوابی است که برای شما مناسب است.

3-      اهمیت پیش زمینه

بسیاری از طراحان شروع به طراحی میکنند قبل از اینکه بدانند برای چه چیزی طراحی میکنند. سعی کنید ابتدا نگاهی به انتظار و توقع بازدیدکنندگان از سایت بکنید سپس شروع به طراحی کنید. طراحی یعنی درست کردن فضای راحت تری برای کاربران. پس شما در ابتدا به یک پیش زمینه نیاز دارید.

4-      کمتر و بیشتر

یکی از چیزهای وسوسه برانگیز برای هر کاربری دریافت اطلاعات مناسب در کم ترین زمان است. اینترنت بسیار سریع در حال حرکت است و کاربران هم میخواهند سرفصل اطلاعاتشان را در 3 تا 8 ثانیه در سایت پیدا کنند. پس سعی کنید طراحی ها را به صورت کمتر و بیشتر درست کنید.

5-      طراحی ساده سخت است

ساخت طراحی ساده به معنی محتوای کمتر نیست. برداشتن مکان ها و چیزهای غیر ضروری, طراحی ساده است. در حقیقت طراحی به این سبک واقعا سخت است. شما باید سلسله مراتب را در طراحی رعایت کنید. باید راه هایی برای مخفی کردن درست عناصر و الحاق و جدا کردن درست آنها را بدانید. به عنوان یک طراح واقعا یادگیری اینها مهم است.

6-      اهمیت تایپوگرافی

Oliver Reichenstein در مقاله ای در سال 2006 بیش از 95% طراحی وب را تایپوگرافی میداند. چیزی که در طراحی های ایرانی کمتر دیده میشود. در حال حاظر طراحی ریسپانسیو است که از ترکیب آن با یک تایپوگرافی خوب میتوان یک طراحی مناسب را ایجاد کرد.

7-      شناخت پالت رنگ

نظریه های موجود در رنگ ها واقعا برای یک طراح وب میتواند مشکل ساز باشد. شناخت دقیق رنگ ها و انتخاب رنگ مناسب با توجه به رنگ های موجود یکی از مهمترین کارهای یک طراح وب است که در صورت درست انجام نشدن کل طراحی زیر سوال میرود.

8-      محتوا مهم است

اساس اینترنت بر پایه محتوا تشکیل شده است. در حال حاظر طراحی ها به سوی “طراحی ابتدا برای موبایل” پیش میرود. اینکار کمک میکند که مشخص شود در یک سایت کدام بخش ها مهمتر از بقیه قسمت ها هستند. نمایش محتوا به بهترین شکل یک طراحی خوب را به بار می آورد.

9-      شما طراح وب هستید

حتما این ضرب المثل را میدانید که “همیشه حق با مشتری است”. اما نظر شما به عنوان یک طراح وب خیلی بیشتر از نظر مشتری مهم است. زیرا نظرات یک طراح وب بر پایه تخصص و تجربه وی می باشد. مشتری های عادی (از نظر سطح اطلاعات) اغلب سایت خودشان را مانند پیراهنشان میبینند که مختص خودش بوده و میخواهد آن چیزی باشد که خودش از آن لذت ببرد. شما برای طراحی وب استخدام شده اید و شما متخصص هستید.

10-  به یاد گرفتن ادامه دهید

در ابتدای این مطلب به این نکته اشاره کردیم که شما هیچ وقت همه جنبه های طراحی وب را به طور کامل فرا نمیگیرید اما هیچ وقت نباید دست از یاد گرفتن برداشت. این روزها برای اینکه اطلاعاتتان در یک زمینه فقط در حد متوسط باشد باید تلاش خیلی زیادی بکنید.

امیدوارم این نکات به شما در طراحی وب کمک کند. اگر شما هم نکته ای میدانید در قسمت نظرات بیان کنید.

 

  • عادل می‌گه:

    من عاشق گزینه 4 و 5 هستم و توی سایتی که میخوام طراحی کنم دارم به نحو احسنت پیاده اش میکنم.


  • نظرات این مطلب بسته است.