6
تشکر

جی کوئری 2.0 منتشر شد

جی کوئری

جی کوئری

بالاخره جی کوئری نسخه شماره 2.0 منتشر شد. از این نسخه به بعد دیگر از مرورگرهای IE ورژن 6,7 و 8 پشتیبانی نخواهد شد. اینکار باعث شده است که این کتابخانه کوچکتر و سریعتر شود. اگر میخواهید در سایتتان هنوز از مروگرهای IE گفته شده پشتیبانی کنید بهتر است از نسخه های شماره 1 جی کوئری استفاده کنید.

دانلود جی کوئری

نسخه minified برای استفاده http://code.jquery.com/jquery-2.0.0.min.js

نسخه unminified برای تست http://code.jquery.com/jquery-2.0.0.js

در ادامه همراه ما باشید…

بزودی این نسخه ها بر روی سرورهای Google و Microsoft نیز در دسترس خواهد بود. در مورد سایت هایی که کتابخانه جی کوئری را از یکی از سرورهای Google, Microsoft یا سرور خود jQuery از روش jquery-lastest.js فراخوانی میکنند بدانند که از این به بعد نسخه 2.0 به عنوان jquery-lastest.js قرار خواهد گرفت.

تغییرات نسخه 2.0

پشتیبانی نکردن از IE 6,7,8: این نسخه و نسخه های بعد دیگر از مروگرهای IE 6,7,8 پشتیبانی نخواهد کرد. در صورت نیاز میتوانید از نسخه های 1.x استفاده کنید.

کاهش حجم: نسخه نهایی جی کوئری دو 12 برابر کم حجم تر از نسخه 1.9.1 است (82 KB). این کاهش حجم را از حذف شدن مروگر های IE 6,7,8 متشکر هستیم. البته تیم jQuery هنوز هم امیدوار به حذف کردن برخی دیگر از مروگرها بود اما هنوز برخی از این مروگرها توسط درصدی از کاربران استفاده میشود.

تغییرات نسخه 1.9 در 2.0: تغییراتی که در نسخه 1.9 جی کوئری داده شده بود, بر روی نسخه 2.0 نیز اعمال شده است. برای دیدن این تغییرات اینجا را ببینید.

چه کاری انجام دهیم؟

تیم جی کوئری درخواست کرده است که فعلا از این نسخه بر روی نسخه نهایی سایت ها استفاده نکنید تا نسخه 2.1 انتشار یابد. همچنین در صورت پیدا کردن باگ در این نسخه ابتدا در jsFiddle باگ را ثبت کنید سپس در صفحه bug tracker آن را ارسال کنید.

تشکرات

نسخه جی کوئری 2.0 پس از 10 ماه کار کردن ساخته شده است. افرادی که بر روی هسته اصلی این نسخه کار کرده اند عبارتند از: Julian Aubourg, Corey Frang, Oleg Gaidarenko, Richard Gibson, Michal Golebiowski, Mike Sherov, Rick Waldron, and Timmy Willison.

البته هنوز افراد دیگری نیز هستند که تیم جی کوئری از آنها هم تشکر کرده است.

همچنین تیم جی کوئری از شما نیز برای تست و ارائه دادن باگ های آن تشکر خواهد کرد.

منبع (تغییرات کامل این نسخه در پایین صفحه)


  • نظرات این مطلب بسته است.