خلاصی از دردسر Prefixها در CSS

 • بوسیله: محسن شفیعی
 • در 1394/05/02 - 0:21
 • نظرات (2)
CSS3

CSS3

در زبان CSS همیشه باید بررسی کنیم که کدی که در حال نوشتن هستیم، در تمام مرورگرها به درستی کار کند، بعضی مواقع واقعاً موجب دردسر هستند!

اما راهکار بسیار ساده‌ایی برای رهایی از نوشتن Prefixها در CSS وجود دارد، به این صورت که ما کد استاندارد را مینویسیم، و کد مخصوص مرورگرهای مختلف را بوسیله برنامه Autoprefixer تولید میکنیم.

(بیشتر…)

مدیریت پیکیج ها با استفاده از Bower

 • بوسیله: محسن شفیعی
 • در 1392/11/01 - 20:30
 • نظرات (4)
Bower

Bower

شروع هر پروژه ای همراه است با دانلود کتابخانه‌های مورد نیاز که شاید یکی از دردسرهای همه برنامه نویسان وب باشد. این مشکل مربوط به پروژه ها هم نمیشود. برای مثال میخواهید یک کار جدیدی در جاوا اسکریپت انجام دهید، اما همین که ادیتور را باز میکنید یادتان می‌آید که ابتدا باید کتابخانه jQuery یا AngularJS را دانلود کنید.

اما دیگر نیازی به‌ رفتن به سایت‌های هر کدام از آن‌ها و دانلود جداگانه و قراردادن آن‌ها در پوشه پروژه نیست، زیرا Bower یک سرویس بر پایه NodeJS است به شما این امکان را میدهد از طریق خط فرمان هر کتابخانه ای را فقط با یک خط دستور دانلود کنید.

در ادامه مطلب همراه ما باشید

(بیشتر…)

آشنایی مقدماتی با Grunt

 • بوسیله: محسن شفیعی
 • در 1392/08/27 - 0:04
 • دیدگاه‌ها برای آشنایی مقدماتی با Grunt بسته هستند
Grunt

Grunt

اگر به دنبال راهی هستید که تمام بخش‌های سمت کلاینتی که توسعه داده‌اید با یک کلیک یا دستور آماده انتشار شوند، Grunt راه حل شما است. بوسیله Grunt و پلاگین هایش شما به راحتی میتوانید فایل‌های خود را minify، عکس‌ها را بهینه و خطا های موجود در کدها را شناسایی کنید. همچنین براحتی می‌توانید کدهای نوشته شده توسط CSS Preprocessorها مانند LESS, Sass و غیره را به کد CSS تبدیل کنید.

پلاگین های Grunt به همین جا ختم نمی‌شوند و پلاگین های زیادی را می‌توانید در آن پیدا کنید.

در ادامه مطلب همراه ما باشید…

(بیشتر…)

Node.js چیست؟ بخش دوم

 • بوسیله: محسن شفیعی
 • در 1392/02/21 - 20:37
 • نظرات (11)
Node.js

Node.js

در بخش اول این مطلب اطلاعاتی را در مورد Node.js کسب کردیم. در این مطلب سعی میکنیم بخش چیستی Node.js را به پایان ببریم.

برنامه نویسی رویداد گرا

بسیاری از برنامه نویسان مدل شی گرایی را بهترین مدل برنامه نویسی میدانند به صورتی که به هیچ چیز دیگری احتیاج نیست. اما Node از مدل برنامه نویسی رویدادگرا استفاده و پشتیبانی میکند.

(بیشتر…)

Node.js چیست؟ – بخش اول

Node.js

Node.js

Node در واقع یک مفسر جاوا اسکریپت تحت سرور است که مفهوم نحوه کار کردن یک سرور تغییر میدهد. در واقع هدف قادر ساختن برنامه نویس برای ساخت اپلیکیشن های بسیار مقیاس پذیر و نوشتن کدهایی با ده ها هزار اتصالات هم زمان در فقط یک ماشین مجازی است.

یکی از اهداف Node “ارائه دادن راهی آسان برای ساخت برنامه های مقیاس پذیر” است. اما مشکل برنامه های سرور فعلی چیست؟

بیاید محاسبه کنیم. در یک زبان مانند Java و PHP هر اتصال کاربر باعث بوجود آمدن یک thread میشود که حدود 2 مگابایت حافظه را اشغال میکند. حال در یک سیستمی با 8 گیگابایت RAM به طور میانگین بیشترین تعداد اتصالات هم زمان 4000 کاربر است.

اگر شما خواسته باشید که تعداد اتصالات هم زمان را افزایش دهید خوب طبیعتا باید به سرورهای خود اضافه کنید. که این اضافه کردن باعث بوجود آمدن هزینه های بیشتر مانند هزینه های سرور, هزینه های ترافیک, هزینه های نیروی کار و … میشود.

ادامه مطلب را از دست ندهید.

(بیشتر…)